NMB Technologies Corp. 21010SB-05W-B39-B00
21010SB-05W-B39-B00 picture photo
Mfg. Part Number
21010SB-05W-B39-B00
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
21010SB-05W-B39-B00.pdf
Availability of 21010SB-05W-B39-B00
QUANTITY
21010SB-05W-B39-B00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 21010SB-05W-B39-B00
Internal Part NumberEIS-21010SB-05W-B39-B00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package105
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
Series-
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 60mm L x 60mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - Frame-
Material - Blade-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)21010SB-05W-B39-B00
Related Links21010SB-0, 21010SB-05W-B39-B00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
21010SB-05W-B39-B00 Details Description
Related parts for 21010SB-05W-B39-B00
CAP CER 680PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.35A 8LLP datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 730MA 735 MOHM datasheet.pdf