Cinch Connectivity Solutions 2121-DKF-0024
2121-DKF-0024 picture photo
Mfg. Part Number
2121-DKF-0024
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
COAX CABLE SMA PLUG-PLUG 24"
Datasheet Download
2121-DKF-0024.pdf
Availability of 2121-DKF-0024
QUANTITY
2121-DKF-0024 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2121-DKF-0024
Internal Part NumberEIS-2121-DKF-0024
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDKT Series Cable Assemblies
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesDKT
GenderMale to Male
StyleSMA to SMA
1st ConnectorSMA Male Plug
2nd ConnectorSMA Male Plug
Length24.0" (609.6mm)
Cable TypeHP 190S
Impedance50 Ohm
Frequency - Max26GHz
Color-
FeaturesShielded
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2121-DKF-0024
Related Links2121-D, 2121-DKF-0024 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
2121-DKF-0024 Details Description
Related parts for 2121-DKF-0024
VARISTOR 805V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 7A TO-220F datasheet.pdf
SOFTWARE MODULE BUNDLE CD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
SENSOR PRESS ABSOLUTE 30PSI datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
LED HOLDER PNL CLIP 5MM BK NYL datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 127K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 12POS T/H datasheet.pdf