Cinch Connectivity Solutions 2121-DKF-0024
2121-DKF-0024 picture photo
Mfg. Part Number
2121-DKF-0024
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
COAX CABLE SMA PLUG-PLUG 24"
Datasheet Download
2121-DKF-0024.pdf
Availability of 2121-DKF-0024
QUANTITY
2121-DKF-0024 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2121-DKF-0024
Internal Part NumberEIS-2121-DKF-0024
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDKT Series Cable Assemblies
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesDKT
GenderMale to Male
StyleSMA to SMA
1st ConnectorSMA Male Plug
2nd ConnectorSMA Male Plug
Length24.0" (609.6mm)
Cable TypeHP 190S
Impedance50 Ohm
Frequency - Max26GHz
Color-
FeaturesShielded
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2121-DKF-0024
Related Links2121-D, 2121-DKF-0024 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
2121-DKF-0024 Details Description
Related parts for 2121-DKF-0024
IC FREQ SYNTHESIZER DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC ADC 8BIT PAR 50MHZ 28-SSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 64POS R/A GOLD datasheet.pdf
CABLE 5COND 16AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IC MPU I.MX6Q 852MHZ 624FCBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT M12 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf