TE Connectivity AMP Connectors 2122AH2SE
2122AH2SE picture photo
Mfg. Part Number
2122AH2SE
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
COMMERCIAL 2100
Datasheet Download
2122AH2SE.pdf
Availability of 2122AH2SE
QUANTITY
2122AH2SE Order Process
Ship out your order
Specifications of 2122AH2SE
Internal Part NumberEIS-2122AH2SE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2122AH2SE
Related Links2122, 2122AH2SE Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
2122AH2SE Details Description
Related parts for 2122AH2SE
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 14A SYNC 28HTSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 1.27M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf