TE Connectivity Raychem Cable Protection 214A011-3/86-0
214A011-3/86-0 picture photo
Mfg. Part Number
214A011-3/86-0
Datasheet Download
214A011-3/86-0.pdf
Availability of 214A011-3/86-0
QUANTITY
214A011-3/86-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 214A011-3/86-0
Internal Part NumberEIS-214A011-3/86-0
TypeBoot, Rectangular
Shell Size - Insert11
Features-
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied0.850" (21.6mm)
Large Diameter Recovered0.800" (20.3mm)
Small Diameter Supplied0.310" (7.9mm)
Small Diameter Recovered0.160" (4.1mm)
Large Recovered Length0.750" (19.1mm)
Small Recovered Length-
Total Length Supplied-
Total Length Recovered1.310" (33.3mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)214A011-3/86-0
Related Links214A011, 214A011-3/86-0 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
214A011-3/86-0 Details Description
Related parts for 214A011-3/86-0
CONN EDGECARD 122POS .100 EXTEND datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 16V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 1.1UH 11.2A 6.65 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 900MA 105 MOHM datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf
6+6 WAY M V BM 4.5MM TAIL W/JS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 6A D2PAK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf