TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 214A021-3/86-0
214A021-3/86-0 picture photo
Mfg. Part Number
214A021-3/86-0
Datasheet Download
214A021-3/86-0.pdf
Availability of 214A021-3/86-0
QUANTITY
214A021-3/86-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 214A021-3/86-0
Internal Part NumberEIS-214A021-3/86-0
TypeBoot, Rectangular
Shell Size - Insert21
Features-
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied1.160" (29.5mm)
Large Diameter Recovered1.110" (28.2mm)
Small Diameter Supplied0.400" (10.2mm)
Small Diameter Recovered0.210" (5.3mm)
Large Recovered Length0.870" (22.1mm)
Small Recovered Length-
Total Length Supplied-
Total Length Recovered1.530" (38.9mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)214A021-3/86-0
214A021-3/86-0 Details Description
Related parts for 214A021-3/86-0
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf