TE Connectivity Raychem Cable Protection 214A032-25/86-0
214A032-25/86-0 picture photo
Mfg. Part Number
214A032-25/86-0
Datasheet Download
214A032-25/86-0.pdf
Availability of 214A032-25/86-0
QUANTITY
214A032-25/86-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 214A032-25/86-0
Internal Part NumberEIS-214A032-25/86-0
TypeBoot, Rectangular
Shell Size - Insert32
FeaturesAdhesive Coating, Fluid Resistant
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied1.710" (43.4mm)
Large Diameter Recovered1.660" (42.2mm)
Small Diameter Supplied0.550" (14.0mm)
Small Diameter Recovered0.320" (8.1mm)
Large Recovered Length1.000" (25.4mm)
Small Recovered Length-
Total Length Supplied-
Total Length Recovered1.770" (45.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)214A032-25/86-0
214A032-25/86-0 Details Description
Related parts for 214A032-25/86-0
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MINI SENSE HORIZ MNT VIBRATION datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RING LUG datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT SKT datasheet.pdf