TE Connectivity Raychem Cable Protection 214A321-25/86-0
214A321-25/86-0 picture photo
Mfg. Part Number
214A321-25/86-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
214A321-25/86-0.pdf
Availability of 214A321-25/86-0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
214A321-25/86-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 214A321-25/86-0
Internal Part NumberEIS-214A321-25/86-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesThermofit 214A3
TypeBoot, Rectangular
Shell Size - Insert21
FeaturesAdhesive Coating, Fluid Resistant
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied0.750" (19.1mm)
Large Diameter Recovered-
Small Diameter Supplied0.750" (19.1mm)
Small Diameter Recovered0.210" (5.3mm)
Large Recovered Length0.870" (22.1mm)
Small Recovered Length-
Total Length Supplied-
Total Length Recovered1.530" (38.9mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)214A321-25/86-0
214A321-25/86-0 Details Description
Related parts for 214A321-25/86-0
THERMISTOR NTC 6.8K OHM 5% datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 200KSPS 20-SSOP datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 311 I/O 400FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CRIMP CONTACT SOCKET 18AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 58MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf