API Delevan 2150R-26F
2150R-26F picture photo
Mfg. Part Number
2150R-26F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 12UH 560MA 450 MOHM TH
Datasheet Download
2150R-26F.pdf
Availability of 2150R-26F
QUANTITY
2150R-26F Order Process
Ship out your order
Specifications of 2150R-26F
Internal Part NumberEIS-2150R-26F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series2150R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMolded
Material - CoreIron
Inductance12µH
Tolerance±1%
Current Rating560mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)450 mOhm Max
Q @ Freq45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant34MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.220" Dia x 0.560" L (5.59mm x 14.22mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2150R-26F
Related Links2150, 2150R-26F Datasheet, API Delevan Distributor
2150R-26F Details Description
Related parts for 2150R-26F
CAP CER 560PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO41 datasheet.pdf
Crystal 4.9152MHz 30ppm 12pF 150 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES 2.94M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOT23 datasheet.pdf