API Delevan 2150R-38F
2150R-38F picture photo
Mfg. Part Number
2150R-38F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 39UH 264MA 2 OHM TH
Datasheet Download
2150R-38F.pdf
Availability of 2150R-38F
QUANTITY
2150R-38F Order Process
Ship out your order
Specifications of 2150R-38F
Internal Part NumberEIS-2150R-38F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series2150R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMolded
Material - CoreIron
Inductance39µH
Tolerance±1%
Current Rating264mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2 Ohm Max
Q @ Freq70 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant18MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.220" Dia x 0.560" L (5.59mm x 14.22mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2150R-38F
Related Links2150, 2150R-38F Datasheet, API Delevan Distributor
2150R-38F Details Description
Related parts for 2150R-38F
RES SMD 787K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 1.4MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CABLE ASSEM 2MM 20POS F-F 6" datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .050 THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V THRU HOLE datasheet.pdf