NorComp 2164-24-01-P2
2164-24-01-P2 picture photo
Mfg. Part Number
2164-24-01-P2
Brief Description
CONN HDR 2MM MALE 2ROW STR 24POS
Datasheet Download
2164-24-01-P2.pdf
Availability of 2164-24-01-P2
QUANTITY
2164-24-01-P2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2164-24-01-P2
Internal Part NumberEIS-2164-24-01-P2
Series2164
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.152" (3.86mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2164-24-01-P2
Related Links2164-2, 2164-24-01-P2 Datasheet, NorComp Distributor
2164-24-01-P2 Details Description
Related parts for 2164-24-01-P2
EVAL MODULE FOR TPA2008D2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER LVDS 2CH 48VQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 108MA 6.75 OHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf