Sensata Technologies/Airpax 219-3-1REC4-62-8-8M-7.5-H
219-3-1REC4-62-8-8M-7.5-H picture photo
Mfg. Part Number
219-3-1REC4-62-8-8M-7.5-H
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 7.5A 480VAC
Datasheet Download
219-3-1REC4-62-8-8M-7.5-H.pdf
Availability of 219-3-1REC4-62-8-8M-7.5-H
QUANTITY
219-3-1REC4-62-8-8M-7.5-H Order Process
Ship out your order
Specifications of 219-3-1REC4-62-8-8M-7.5-H
Internal Part NumberEIS-219-3-1REC4-62-8-8M-7.5-H
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)219-3-1REC4-62-8-8M-7.5-H
219-3-1REC4-62-8-8M-7.5-H Details Description
Related parts for 219-3-1REC4-62-8-8M-7.5-H
RES 681K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A3048B/H1502TR 6" datasheet.pdf
RECEIVER FIBER OPTIC 13.2MBPS datasheet.pdf
TIP REPLACEMENT SCREWDR .062" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 330 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OCT D TRANSP LATCH 3ST 20LCCC datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf