Sensata Technologies/Airpax 219-4-1-66F-7-2-18
219-4-1-66F-7-2-18 picture photo
Mfg. Part Number
219-4-1-66F-7-2-18
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 18A 600VAC
Datasheet Download
219-4-1-66F-7-2-18.pdf
Availability of 219-4-1-66F-7-2-18
QUANTITY
219-4-1-66F-7-2-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of 219-4-1-66F-7-2-18
Internal Part NumberEIS-219-4-1-66F-7-2-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series219
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating18A
Voltage Rating - AC600V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles4
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)219-4-1-66F-7-2-18
Related Links219-4-1-6, 219-4-1-66F-7-2-18 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
219-4-1-66F-7-2-18 Details Description
Related parts for 219-4-1-66F-7-2-18
CONN RECEPT 140POS W/POSTS SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC ADC 65MHZ SOT804-3 datasheet.pdf
IC CAR RADIO RX AM/FM 32QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 480MA 420 MOHM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
QK DISC UNIV MAT TRIM KIT 48"X66 datasheet.pdf
TV 8C 8#16 PIN PLUG datasheet.pdf
TV 13C 13#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
2.5 V to 5.5 V, 115 uA, Parallel Interface Single Voltage-Output 8-/10-/12-Bit DACs IC datasheet.pdf