Visual Communications Company, LLC 2191QL7-12V
2191QL7-12V picture photo
Mfg. Part Number
2191QL7-12V
Brief Description
LED YELLOW 12V PNL MNT
Datasheet Download
2191QL7-12V.pdf
Availability of 2191QL7-12V
QUANTITY
2191QL7-12V Order Process
Ship out your order
Specifications of 2191QL7-12V
Internal Part NumberEIS-2191QL7-12V
TypeLED
Lamp ColorYellow
Ratings-
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Viewing Angle-
Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2191QL7-12V
Related Links2191Q, 2191QL7-12V Datasheet, Visual Communications Company, LLC Distributor
2191QL7-12V Details Description
Related parts for 2191QL7-12V
CONN HEADER 78POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
S2L-SMT 3.50/04/180 3.5SN BK datasheet.pdf
CONN HDR 120POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf