Visual Communications Company, LLC 2191QL7-24V
2191QL7-24V picture photo
Mfg. Part Number
2191QL7-24V
Brief Description
LED IND LIGHT 24V YELLOW
Datasheet Download
2191QL7-24V.pdf
Availability of 2191QL7-24V
QUANTITY
2191QL7-24V Order Process
Ship out your order
Specifications of 2191QL7-24V
Internal Part NumberEIS-2191QL7-24V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
TypeLED
Lamp ColorYellow
Ratings-
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Viewing Angle-
Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2191QL7-24V
Related Links2191Q, 2191QL7-24V Datasheet, Visual Communications Company, LLC Distributor
2191QL7-24V Details Description
Related parts for 2191QL7-24V
RES SMD 237 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 4POS SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC FPGA 316 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES 127 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 490 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf