Daburn 2201/24BK-1000
2201/24BK-1000 picture photo
Mfg. Part Number
2201/24BK-1000
Brief Description
HOOK-UP STRND 600V 24AWG BLK
Datasheet Download
2201/24BK-1000.pdf
Availability of 2201/24BK-1000
QUANTITY
2201/24BK-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2201/24BK-1000
Internal Part NumberEIS-2201/24BK-1000
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge24 AWG
Conductor Strand19/36
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter0.046" (1.17mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.010" (0.25mm)
Length1000' (304.8m)
Voltage600V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2201/24BK-1000
Related Links2201/24, 2201/24BK-1000 Datasheet, Daburn Distributor
2201/24BK-1000 Details Description
Related parts for 2201/24BK-1000
CAP FILM 0.68UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 6.20K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 4.5NS 484FPBGA datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER SMD GOLD 64POS datasheet.pdf
10+10 DIL MALE SMT HORIZ LOCK datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.5A TO252 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766 datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf