E-T-A 2210-S211-P1F1-H111-1A
2210-S211-P1F1-H111-1A picture photo
Mfg. Part Number
2210-S211-P1F1-H111-1A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRMMAG 1A 277VAC 65VDC
Datasheet Download
2210-S211-P1F1-H111-1A.pdf
Availability of 2210-S211-P1F1-H111-1A
QUANTITY
2210-S211-P1F1-H111-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2210-S211-P1F1-H111-1A
Internal Part NumberEIS-2210-S211-P1F1-H111-1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series2210-S2
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating1A
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC65V
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2210-S211-P1F1-H111-1A
Related Links2210-S211-P, 2210-S211-P1F1-H111-1A Datasheet, E-T-A Distributor
2210-S211-P1F1-H111-1A Details Description
Related parts for 2210-S211-P1F1-H111-1A
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
FERRITE BEAD 35 OHMS AXIAL LEAD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 43PF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 13KV R85 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 110 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RJI CABLE IP67 AWG22/7 HYBRID PC datasheet.pdf
CAP ALUM 43000UF 20% 7.5V FLTPCK datasheet.pdf