E-T-A 2210-S211-P1M1-Z111-16A
2210-S211-P1M1-Z111-16A picture photo
Mfg. Part Number
2210-S211-P1M1-Z111-16A
Brief Description
CIR BRKR 16A 277VAC 65VDC
Datasheet Download
2210-S211-P1M1-Z111-16A.pdf
Availability of 2210-S211-P1M1-Z111-16A
QUANTITY
2210-S211-P1M1-Z111-16A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2210-S211-P1M1-Z111-16A
Internal Part NumberEIS-2210-S211-P1M1-Z111-16A
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating16A
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC65V
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2210-S211-P1M1-Z111-16A
Related Links2210-S211-P, 2210-S211-P1M1-Z111-16A Datasheet, E-T-A Distributor
2210-S211-P1M1-Z111-16A Details Description
Related parts for 2210-S211-P1M1-Z111-16A
RES 2.94K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH DIP TOP SLIDE 8POS 24V datasheet.pdf
CABLE SHLD M-R/A F 5POS PVC 2.0M datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 820PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
PROTECTIVE HT 480MM PIGTAILED datasheet.pdf