E-T-A 2210-S221-P1T1-H0-12A
2210-S221-P1T1-H0-12A picture photo
Mfg. Part Number
2210-S221-P1T1-H0-12A
Brief Description
CIR BRKR 12A 480VAC 65VDC
Datasheet Download
2210-S221-P1T1-H0-12A.pdf
Availability of 2210-S221-P1T1-H0-12A
QUANTITY
2210-S221-P1T1-H0-12A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2210-S221-P1T1-H0-12A
Internal Part NumberEIS-2210-S221-P1T1-H0-12A
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating12A
Voltage Rating - AC480V
Voltage Rating - DC65V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2210-S221-P1T1-H0-12A
Related Links2210-S221-, 2210-S221-P1T1-H0-12A Datasheet, E-T-A Distributor
2210-S221-P1T1-H0-12A Details Description
Related parts for 2210-S221-P1T1-H0-12A
HEX STANDOFF 8-32 NYLON 7/8" datasheet.pdf
IC CPLD 36MC 7.5NS 44VQFP datasheet.pdf
IC DECODR/DVR LED 4DIGIT 40-DIP datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT 2MM T/H datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 38POS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 58PS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 610MA 520 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 50MA 8UMAX datasheet.pdf