Sullins Connector Solutions FMM22DRKN-S13
FMM22DRKN-S13 picture photo
Mfg. Part Number
FMM22DRKN-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND
Datasheet Download
FMM22DRKN-S13.pdf
Availability of FMM22DRKN-S13
QUANTITY
FMM22DRKN-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of FMM22DRKN-S13
Internal Part NumberEIS-FMM22DRKN-S13
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMM22DRKN-S13
Related LinksFMM22D, FMM22DRKN-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
FMM22DRKN-S13 Details Description
Related parts for FMM22DRKN-S13
RES SMD 294 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 250 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 25POS DSUB PLUG-OPEN 1M datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 232MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 64POS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 18A PT8 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf