E-T-A 2210-S222-P1T1-H0-16A
2210-S222-P1T1-H0-16A picture photo
Mfg. Part Number
2210-S222-P1T1-H0-16A
Brief Description
CIR BRKR 16A 480VAC 65VDC
Datasheet Download
2210-S222-P1T1-H0-16A.pdf
Availability of 2210-S222-P1T1-H0-16A
QUANTITY
2210-S222-P1T1-H0-16A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2210-S222-P1T1-H0-16A
Internal Part NumberEIS-2210-S222-P1T1-H0-16A
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating16A
Voltage Rating - AC480V
Voltage Rating - DC65V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2210-S222-P1T1-H0-16A
Related Links2210-S222-, 2210-S222-P1T1-H0-16A Datasheet, E-T-A Distributor
2210-S222-P1T1-H0-16A Details Description
Related parts for 2210-S222-P1T1-H0-16A
CONN HSG RCPT 39POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC YEL datasheet.pdf
RES SMD 0.051 OHM 5% 2W 4823 datasheet.pdf
IC CPLD 2160MC 7.24NS 256CABGA datasheet.pdf
RES 15K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 100' datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVPECL LOW 50PPM datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 590MA 810 MOHM TH datasheet.pdf