Daburn 2215/22GY-100
2215/22GY-100 picture photo
Mfg. Part Number
2215/22GY-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 1000V 22 AWG GRY
Datasheet Download
2215/22GY-100.pdf
Availability of 2215/22GY-100
QUANTITY
2215/22GY-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2215/22GY-100
Internal Part NumberEIS-2215/22GY-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand7/30
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter0.062" (1.57mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.016" (0.41mm)
Length100' (30.5m)
Voltage1000V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Jacket ColorGray
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2215/22GY-100
Related Links2215/2, 2215/22GY-100 Datasheet, Daburn Distributor
2215/22GY-100 Details Description
Related parts for 2215/22GY-100
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
HEADER OPEN TURRETT .600 48POS datasheet.pdf
FILTER MULTI-STAGE HI PERFORM 8A datasheet.pdf
IC ASYNCH 8192X18 25NS 32PLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
EVALUATION SYSTEM FOR MAX11613 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
LEFT SIDE GUARD datasheet.pdf
T-BEAM FIBER R10 BEND 2M CBL datasheet.pdf
FIXED IND 300UH 3.3A 150 MOHM TH datasheet.pdf