3M 2220-3/4X15FT
2220-3/4X15FT picture photo
Mfg. Part Number
2220-3/4X15FT
Manufacturer
Product Category
Tape
Brief Description
TAPE STRESS CONTROL 3/4" X 15'
Datasheet Download
2220-3/4X15FT.pdf
Availability of 2220-3/4X15FT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
2220-3/4X15FT Order Process
Ship out your order
Specifications of 2220-3/4X15FT
Internal Part NumberEIS-2220-3/4X15FT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDate Code Decipher
Standard Package100
Category Tapes, Adhesives
FamilyTape
SeriesScotch® 2220
PackagingRoll
Tape TypeElectrical Stress Control
Adhesive-
Backing, Carrier-
Thickness0.030" (30 mils, 0.762mm)
Thickness - Adhesive-
Thickness - Backing, Carrier, Liner-
Width0.75" (19.05mm) 3/4"
Length15' (4.6m) 5 yds
ColorGray
UsageChange Voltage Distribution
Temperature Range194°F (90°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2220-3/4X15FT
Related Links2220-3, 2220-3/4X15FT Datasheet, 3M Distributor
2220-3/4X15FT Details Description
Related parts for 2220-3/4X15FT
RES ARRAY 4 RES 1.2K OHM 0804 datasheet.pdf
IC ADC DUAL 14BIT 25MSPS 64QFN datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP 6-XSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 R/A datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 76A TO-263 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8.5NS 119BGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
HDM DC STKG MOD ST3.0 15MM HGT datasheet.pdf