AVX Corporation 22251A472JAT2A
22251A472JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
22251A472JAT2A
Brief Description
CAP CER 4700PF 100V NP0 2225
Datasheet Download
22251A472JAT2A.pdf
Availability of 22251A472JAT2A
QUANTITY
22251A472JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 22251A472JAT2A
Internal Part NumberEIS-22251A472JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)22251A472JAT2A
Related Links22251A4, 22251A472JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
22251A472JAT2A Details Description
Related parts for 22251A472JAT2A
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
VARISTOR 1004 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
PROTECT COVER - THE SUPPORT BASE datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 25MA 8MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 62.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
0,1UF 63V 4X7MM 85C 1500H datasheet.pdf