AVX Corporation 2225CC154KATME
2225CC154KATME picture photo
Mfg. Part Number
2225CC154KATME
Brief Description
CAP CER 0.15UF 630V X7R 2225
Datasheet Download
2225CC154KATME.pdf
Availability of 2225CC154KATME
QUANTITY
2225CC154KATME Order Process
Ship out your order
Specifications of 2225CC154KATME
Internal Part NumberEIS-2225CC154KATME
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2225CC154KATME
Related Links2225CC1, 2225CC154KATME Datasheet, AVX Corporation Distributor
2225CC154KATME Details Description
Related parts for 2225CC154KATME
MODULE POWER ENTRY .250 3A datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SSOP datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BRD/BRD .5MM 30POS datasheet.pdf
CONN RCPT CONT 20-23AWG TIN datasheet.pdf
SPLICE HOLDER ASSY CORELINK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT SKT datasheet.pdf