AVX Corporation 2225SC223KAT3A\SB
2225SC223KAT3A\SB picture photo
Mfg. Part Number
2225SC223KAT3A\SB
Brief Description
CAP CER 0.022UF 1.5KV X7R 2225
Datasheet Download
2225SC223KAT3A\SB.pdf
Availability of 2225SC223KAT3A\SB
QUANTITY
2225SC223KAT3A\SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2225SC223KAT3A\SB
Internal Part NumberEIS-2225SC223KAT3A\SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2225SC223KAT3A\SB
Related Links2225SC22, 2225SC223KAT3A\SB Datasheet, AVX Corporation Distributor
2225SC223KAT3A\SB Details Description
Related parts for 2225SC223KAT3A\SB
CBLE ASSY 8-8 COIL SGL END10'WHT datasheet.pdf
KIT EVAL TCP/IP AT89C51AC2 datasheet.pdf
IC CPLD 1536MC 10NS 208BQFP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 22POS DUAL GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 32POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN datasheet.pdf
H2 ACT SIMRLR R=23.3 FOR 161 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf