AVX Corporation 2225SC332KAT1A
2225SC332KAT1A picture photo
Mfg. Part Number
2225SC332KAT1A
Brief Description
CAP CER 3300PF 1.5KV X7R 2225
Datasheet Download
2225SC332KAT1A.pdf
Availability of 2225SC332KAT1A
QUANTITY
2225SC332KAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2225SC332KAT1A
Internal Part NumberEIS-2225SC332KAT1A
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2225SC332KAT1A
Related Links2225SC3, 2225SC332KAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
2225SC332KAT1A Details Description
Related parts for 2225SC332KAT1A
CAP CER 8.2PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
TRIAC 800V 10A TO220 datasheet.pdf
IC MPU OMAP-59XX 150MHZ 289BGA datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 10% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 95POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT SKT datasheet.pdf