TE Connectivity Raychem Cable Protection 222A132-4/86-0
222A132-4/86-0 picture photo
Mfg. Part Number
222A132-4/86-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
222A132-4/86-0.pdf
Availability of 222A132-4/86-0
QUANTITY
222A132-4/86-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 222A132-4/86-0
Internal Part NumberEIS-222A132-4/86-0
SeriesThermofit 222A1
TypeBoot - 90°
Shell Size - Insert32
Features-
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Flexible
Large Diameter Supplied1.181" (30.0mm)
Large Diameter Recovered0.560" (14.2mm)
Small Diameter Supplied1.180" (30.0mm)
Small Diameter Recovered0.251" (6.4mm)
Large Recovered Length1.050" (26.7mm)
Small Recovered Length0.280" (7.1mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)222A132-4/86-0
Related Links222A132, 222A132-4/86-0 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
222A132-4/86-0 Details Description
Related parts for 222A132-4/86-0
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LED AMBER DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
NTC0805 5% 4K7 datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM WHITE datasheet.pdf
IC FUEL/GAS GAUGE LI-ION 8TDFN datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf