Sensata Technologies/Airpax 229-3-1REC4-66F-8-8-25-H
229-3-1REC4-66F-8-8-25-H picture photo
Mfg. Part Number
229-3-1REC4-66F-8-8-25-H
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 25A 480VAC
Datasheet Download
229-3-1REC4-66F-8-8-25-H.pdf
Availability of 229-3-1REC4-66F-8-8-25-H
QUANTITY
229-3-1REC4-66F-8-8-25-H Order Process
Ship out your order
Specifications of 229-3-1REC4-66F-8-8-25-H
Internal Part NumberEIS-229-3-1REC4-66F-8-8-25-H
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating25A
Voltage Rating - AC480V
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)229-3-1REC4-66F-8-8-25-H
229-3-1REC4-66F-8-8-25-H Details Description
Related parts for 229-3-1REC4-66F-8-8-25-H
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT323 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC EMI FILTER 6LINE 12-MICRO QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 330K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MPU I.MX23 454MHZ 169MAPBGA datasheet.pdf
BKT1MOUNTING BRACKET KIT 1 datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf