3M 22MM-18MM-25-5590H-05
22MM-18MM-25-5590H-05 picture photo
Mfg. Part Number
22MM-18MM-25-5590H-05
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
22MM X 18MM 1=25/PK
Datasheet Download
22MM-18MM-25-5590H-05.pdf
Availability of 22MM-18MM-25-5590H-05
QUANTITY
22MM-18MM-25-5590H-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of 22MM-18MM-25-5590H-05
Internal Part NumberEIS-22MM-18MM-25-5590H-05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series5590H
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline22.00mm x 18.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity0.46°C/W
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)22MM-18MM-25-5590H-05
Related Links22MM-18MM-, 22MM-18MM-25-5590H-05 Datasheet, 3M Distributor
22MM-18MM-25-5590H-05 Details Description
Related parts for 22MM-18MM-25-5590H-05
TRANS NPN 150V 0.05A TO-92L datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 110MA 10 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FILTER COMPACT 3PH EMC/RFI 1000A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 750MA 3DFN datasheet.pdf
CAP POLYMER 47UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW SOD80 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 8SRT datasheet.pdf