3M 22MM-18MM-25-8810
22MM-18MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
22MM-18MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
22MM X 18MM 1=25/PK
Datasheet Download
22MM-18MM-25-8810.pdf
Availability of 22MM-18MM-25-8810
QUANTITY
22MM-18MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 22MM-18MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-22MM-18MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline22.00mm x 18.00mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)22MM-18MM-25-8810
Related Links22MM-18M, 22MM-18MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
22MM-18MM-25-8810 Details Description
Related parts for 22MM-18MM-25-8810
RES SMD 27 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DRVR HALF BRIDGE GATE 8DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 6UTLGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 5V OUT 40A 200W datasheet.pdf
CIR BRKR 20A 12VDC AUTO RESET datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 400V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 30V 400A 2TOWER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf