Integrated Device Technology (IDT) 2305A-1DCG
2305A-1DCG picture photo
Mfg. Part Number
2305A-1DCG
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLK BUFFER ZD 3.3V 8-SOIC
Datasheet Download
2305A-1DCG.pdf
Availability of 2305A-1DCG
QUANTITY
2305A-1DCG Order Process
Ship out your order
Specifications of 2305A-1DCG
Internal Part NumberEIS-2305A-1DCG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesClock Distibution and Generation 1.0
PCN Design/SpecificationGpld/Copper Bond Wire 21/Dec/2012
Standard Package97
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTube
TypeZero Delay Buffer
PLLYes with Bypass
InputLVTTL
OutputCMOS, LVCMOS, TTL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:5
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max133MHz
Divider/MultiplierNo/No
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2305A-1DCG
Related Links2305A, 2305A-1DCG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
2305A-1DCG Details Description
Related parts for 2305A-1DCG
IC VREF SHUNT 1.235V TO92-3 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK DIVIDER 32-QFN datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 123MA 11.8 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM datasheet.pdf
RELAY DIN SOCKET datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.016UF RADIAL datasheet.pdf