Integrated Device Technology (IDT) 2308A-1DCG8
2308A-1DCG8 picture photo
Mfg. Part Number
2308A-1DCG8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLOCK MULT ZD STD DRV 16-SOIC
Datasheet Download
2308A-1DCG8.pdf
Availability of 2308A-1DCG8
QUANTITY
2308A-1DCG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2308A-1DCG8
Internal Part NumberEIS-2308A-1DCG8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGpld/Copper Bond Wire 21/Dec/2012
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultiplier, Zero Delay Buffer
PLLYes with Bypass
InputLVTTL
OutputLVTTL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:8
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max133.3MHz
Divider/MultiplierNo/No
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2308A-1DCG8
Related Links2308A, 2308A-1DCG8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
2308A-1DCG8 Details Description
Related parts for 2308A-1DCG8
CONN HOUSING 26POS .100 DUAL ROW datasheet.pdf
METRAL RCT STR STB 4X6 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIRE LDS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CHISEL 30 3.20MM datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf