Integrated Device Technology (IDT) 2309A-1HPGG8
2309A-1HPGG8 picture photo
Mfg. Part Number
2309A-1HPGG8
Brief Description
IC CLK BUFFER ZD HI DRV 16-TSSOP
Datasheet Download
2309A-1HPGG8.pdf
Availability of 2309A-1HPGG8
QUANTITY
2309A-1HPGG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2309A-1HPGG8
Internal Part NumberEIS-2309A-1HPGG8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginTSSOP/VFQFPN Assembly Site/Part Marking Chg 13/Nov/2015
PCN PackagingReel Standardization 09/Apr/2014
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZero Delay Buffer
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:9
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max133MHz
Divider/MultiplierNo/No
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package16-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2309A-1HPGG8
Related Links2309A-, 2309A-1HPGG8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
2309A-1HPGG8 Details Description
Related parts for 2309A-1HPGG8
IC CPLD 64MC 7.5NS 44TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 2MM VERT GOLD datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DL .156 LOPRO BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 2812 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 6WSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf