3M 23MM-23MM-25-8815
23MM-23MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
23MM-23MM-25-8815
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
23MM X 23MM 1=25/PK
Datasheet Download
23MM-23MM-25-8815.pdf
Availability of 23MM-23MM-25-8815
QUANTITY
23MM-23MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 23MM-23MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-23MM-23MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeSquare
Outline23.00mm x 23.00mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)23MM-23MM-25-8815
Related Links23MM-23M, 23MM-23MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
23MM-23MM-25-8815 Details Description
Related parts for 23MM-23MM-25-8815
IC VREF SERIES 3.3V 8TSSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLK 2POS 6.35MM ANGLED datasheet.pdf
RES SMD 2.49KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
POT 3.5K OHM 25W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 2X20V 1W datasheet.pdf