| Internal Part Number | EIS-23X36-1-1125 | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials | |
| Series | 1125 | |
| Shape | Tape | |
| Thickness - Overall | 0.0035" (0.089mm) | |
| Width | 23" (584mm) | |
| Length | 3' (914.4mm) 1 yd | |