| Internal Part Number | EIS-23X36-1-1183 | |
| MSDS Material Safety Datasheet | 1170,118x,119x,1245,1267,1345 MSDS | |
| Featured Product | 3M Custom Die Cuts Tape by Usage Type Guide | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials | |
| Series | 1183 | |
| Shape | * | |
| Thickness - Overall | 0.0026" (0.066mm) | |
| Width | 36.00" (914.40mm) 3' | |
| Length | 23.0" (584.2mm) | |
| Adhesive | Acrylic, Conductive | |
| Temperature Range | - | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 23X36-1-1183 | |
| Related Links | 23X36-, 23X36-1-1183 Datasheet, 3M Distributor | |
 | 0031.8422 | FUSE GLASS 4A 250VAC 5X20MM | datasheet.pdf | |
 | 6424.0253.10 | MOD PWR IN/SW 2PL QC 1.0MM PNL | datasheet.pdf | |