Bourns Inc. 4610X-102-181
4610X-102-181 picture photo
Mfg. Part Number
4610X-102-181
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 180 OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-102-181.pdf
Availability of 4610X-102-181
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4610X-102-181 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-102-181
Internal Part NumberEIS-4610X-102-181
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-102-181
Related Links4610X-, 4610X-102-181 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-102-181 Details Description
Related parts for 4610X-102-181
RES SMD 249 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP GP 550KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.33A 125 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 25V RADIAL datasheet.pdf
POT 900 OHM 300W WIREWOUND LIN datasheet.pdf