CTS Electronic Components 2404-000-X5U0-102PLF
2404-000-X5U0-102PLF picture photo
Mfg. Part Number
2404-000-X5U0-102PLF
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
CAP FEEDTHRU 1000PF 500V X5U
Datasheet Download
2404-000-X5U0-102PLF.pdf
Availability of 2404-000-X5U0-102PLF
QUANTITY
2404-000-X5U0-102PLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 2404-000-X5U0-102PLF
Internal Part NumberEIS-2404-000-X5U0-102PLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTusonix
Standard Package100
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Voltage500V
Current-
DC Resistance (DCR)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / CaseAxial - Threaded Terminals
Height (Max)-
Size / Dimension0.227" Dia x 0.375" L (5.77mm x 9.53mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2404-000-X5U0-102PLF
Related Links2404-000-X, 2404-000-X5U0-102PLF Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
2404-000-X5U0-102PLF Details Description
Related parts for 2404-000-X5U0-102PLF
RES 51 OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
IC PCI-PCI BRIDGE 32-BIT 176LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M10-1.25 6H .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED 7-SEG 10.9MM CA HER datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 8A 16 MOHM SMD datasheet.pdf
SMA STRT CLAMP BLKHD JACK RG 58 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 5V 10UA datasheet.pdf