NMB Technologies Corp. 2410ML-05W-B60-B00
2410ML-05W-B60-B00 picture photo
Mfg. Part Number
2410ML-05W-B60-B00
Brief Description
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
2410ML-05W-B60-B00.pdf
Availability of 2410ML-05W-B60-B00
QUANTITY
2410ML-05W-B60-B00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2410ML-05W-B60-B00
Internal Part NumberEIS-2410ML-05W-B60-B00
RoHS Information2410ML-05W-B60-B00 Material
Series2410ML
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 60mm L x 60mm H x 25mm W
Air Flow25.0 CFM (0.708m³/min)
Static Pressure0.293 in H2O (73.0 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise36 dB
Power (Watts)3.12W
RPM5300 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 122°F (-10 ~ 50°C)
Current Rating0.130A
Voltage Range10 ~ 27.6VDC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2410ML-05W-B60-B00
Related Links2410ML-05, 2410ML-05W-B60-B00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
2410ML-05W-B60-B00 Details Description
Related parts for 2410ML-05W-B60-B00
CONN DB44 MALE HD CRIMP NICKEL datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 200VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 0.665 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 0804 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
FERRITE CHIP 110OHM 520MA 1210 datasheet.pdf
750 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
CONN 0.4MM RCPT 30CKT SMD datasheet.pdf