Johanson Technology Inc. 2450AT18E0100E
2450AT18E0100E picture photo
Mfg. Part Number
2450AT18E0100E
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
MINI ANTENNA 2.45GHZ CHIP
Datasheet Download
2450AT18E0100E.pdf
Availability of 2450AT18E0100E
QUANTITY
2450AT18E0100E Order Process
Ship out your order
Specifications of 2450AT18E0100E
Internal Part NumberEIS-2450AT18E0100E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypeChip
Number of Bands1
VSWR-
Return Loss-4.4dB
Gain1dBi
Power - Max2W
Features-
TerminationSolder
Ingress Protection-
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.047" (1.20mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2450AT18E0100E
Related Links2450AT1, 2450AT18E0100E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
2450AT18E0100E Details Description
Related parts for 2450AT18E0100E
DINRAIL BRACKET ANGLED&M6 SCREW datasheet.pdf
RES 5.0 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MINI MI II 8POS W/CLIP ASSY datasheet.pdf
SHEET POLYMER RES 38.1MM SQ 5/PK datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP3T datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
IC MCU 256KB RAM 236FBGA datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS SKT datasheet.pdf