Johanson Technology Inc. 2450HP14A100T
2450HP14A100T picture photo
Mfg. Part Number
2450HP14A100T
Manufacturer
Product Category
RF Filters
Brief Description
FILTER HIGHPASS 2.4GHZ WIFI
Datasheet Download
2450HP14A100T.pdf
Availability of 2450HP14A100T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
2450HP14A100T Order Process
Ship out your order
Specifications of 2450HP14A100T
Internal Part NumberEIS-2450HP14A100T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilyRF Filters
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Frequency2.45GHz Center
Bandwidth100MHz
Filter TypeHigh Pass
Ripple-
Insertion Loss1.3dB
Package / Case0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.026" (0.65mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2450HP14A100T
Related Links2450HP, 2450HP14A100T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
2450HP14A100T Details Description
Related parts for 2450HP14A100T
CONN JACK RCA VERT METAL ORG PNL datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 8CH W/SEQ 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 64-TAP 10K 24-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC CLK MLTPLR ZDB 1:8 16SOIC datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 262POS GOLD datasheet.pdf