Johanson Technology Inc. 2450LP15B050E
2450LP15B050E picture photo
Mfg. Part Number
2450LP15B050E
Manufacturer
Product Category
RF Filters
Brief Description
FILTER LOWPASS 2.4GHZ WIFI
Datasheet Download
2450LP15B050E.pdf
Availability of 2450LP15B050E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
2450LP15B050E Order Process
Ship out your order
Specifications of 2450LP15B050E
Internal Part NumberEIS-2450LP15B050E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyRF Filters
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency2.45GHz Center
Bandwidth100MHz
Filter TypeLow Pass
Ripple-
Insertion Loss0.5dB
Package / Case0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2450LP15B050E
Related Links2450LP, 2450LP15B050E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
2450LP15B050E Details Description
Related parts for 2450LP15B050E
DIODE BRIDGE 1000V 40A PACEPK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LIMIT SWITCH datasheet.pdf
OSC XO 333.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 9SIP datasheet.pdf