CTS Electronic Components 2451-001-X5U0-102PLF
2451-001-X5U0-102PLF picture photo
Mfg. Part Number
2451-001-X5U0-102PLF
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
CAP FEEDTHRU 1000PF 500V X5U
Datasheet Download
2451-001-X5U0-102PLF.pdf
Availability of 2451-001-X5U0-102PLF
QUANTITY
2451-001-X5U0-102PLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 2451-001-X5U0-102PLF
Internal Part NumberEIS-2451-001-X5U0-102PLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTusonix
Standard Package100
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Voltage500V
Current20A
DC Resistance (DCR)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / CaseAxial, Discoidal - 1 Notched, 1 Missing Lead
Height (Max)-
Size / Dimension0.218" Dia x 0.186" L (7.14mm x 4.72mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2451-001-X5U0-102PLF
Related Links2451-001-X, 2451-001-X5U0-102PLF Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
2451-001-X5U0-102PLF Details Description
Related parts for 2451-001-X5U0-102PLF
RES 75 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CBL MMCX PLUG-SMA JACK RG316 24" datasheet.pdf
RES 0.11 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 15POS PIN datasheet.pdf
SECURITY DC 9 USER WEB DOWNLOAD datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf