Hirose Electric Co Ltd FX2CA1-20P-1.27DSA(71)
FX2CA1-20P-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA1-20P-1.27DSA(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HEADER VERT 20POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA1-20P-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX2CA1-20P-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX2CA1-20P-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA1-20P-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX2CA1-20P-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package140
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA1-20P-1.27DSA(71)
Related LinksFX2CA1-20P-, FX2CA1-20P-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA1-20P-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX2CA1-20P-1.27DSA(71)
RES SMD 383K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 400VDC AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS TIN datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf