Daburn 2451/32RD-1000
2451/32RD-1000 picture photo
Mfg. Part Number
2451/32RD-1000
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
HOOK-UP STRND 300V 32AWG RED
Datasheet Download
2451/32RD-1000.pdf
Availability of 2451/32RD-1000
QUANTITY
2451/32RD-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2451/32RD-1000
Internal Part NumberEIS-2451/32RD-1000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series2451
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge32 AWG
Conductor Strand7/40
Conductor MaterialCopper, Silver Coated
Jacket (Insulation) MaterialPolytetrafluoroethylene (PTFE)
Jacket (Insulation) Diameter0.015" (0.38mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.0030" (0.076mm)
Length1000' (304.8m)
Voltage300V
Operating Temperature-90°C ~ 250°C
Jacket ColorRed
Ratings-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2451/32RD-1000
Related Links2451/32, 2451/32RD-1000 Datasheet, Daburn Distributor
2451/32RD-1000 Details Description
Related parts for 2451/32RD-1000
CONN HEADER .100 SINGL R/A 28POS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 50V 5.3A DPAK datasheet.pdf
SWITCH TURQ SPST-NO ROLL GOLD QC datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS IDC STR SMD TIN datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 2:1 MUX 8MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 65MA 25 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HDR 51POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf