Curtis Industries 247A11-15
247A11-15 picture photo
Mfg. Part Number
247A11-15
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Accessories - Marker Strips
Brief Description
MARKING STRIPS
Datasheet Download
247A11-15.pdf
Availability of 247A11-15
QUANTITY
247A11-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of 247A11-15
Internal Part NumberEIS-247A11-15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Accessories - Marker Strips
Series2000
PackagingBulk
TypeLabel
LegendBlank
Pitch0.438" (11.12mm)
For Use With/Related Products2000 Series
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)247A11-15
Related Links247A, 247A11-15 Datasheet, Curtis Industries Distributor
247A11-15 Details Description
Related parts for 247A11-15
RES SMD 4.02KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 42POS datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF FOR 4640 PLUG datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 12POS .156 GRN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 77A DIRECTFET2 datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf