| Internal Part Number | EIS-247A11-19 | |
| Standard Package | 100 | |
| Category | Connectors, Interconnects | |
| Family | Terminal Blocks - Accessories - Marker Strips | |
| Series | 2000 | |
| Packaging | Bulk | |
| Type | Label | |
| Legend | Blank | |
| Pitch | 0.438" (11.12mm) | |
| For Use With/Related Products | 2000 Series | |
| Color | Black | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 247A11-19 | |
| Related Links | 247A, 247A11-19 Datasheet, Curtis Industries Distributor | |