Curtis Industries 247B25-16
247B25-16 picture photo
Mfg. Part Number
247B25-16
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Accessories
Brief Description
TERM BLOCK COVER
Datasheet Download
247B25-16.pdf
Availability of 247B25-16
QUANTITY
247B25-16 Order Process
Ship out your order
Specifications of 247B25-16
Internal Part NumberEIS-247B25-16
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Accessories
Series-
TypeCover
Number of Positions16
For Use With/Related Products2000 Series
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)247B25-16
Related Links247B, 247B25-16 Datasheet, Curtis Industries Distributor
247B25-16 Details Description
Related parts for 247B25-16
IC EEPROM 256KBIT 90NS 28DIP datasheet.pdf
IC EMI FILTR 8CH ESD LLP3313-17L datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.955" 3MM 2LD datasheet.pdf
AS-845 STOCK BAG OF 100/ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 290MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT LONG GOLD datasheet.pdf