CTS Electronic Components 2482-001-X5U0-102MLF
2482-001-X5U0-102MLF picture photo
Mfg. Part Number
2482-001-X5U0-102MLF
Datasheet Download
2482-001-X5U0-102MLF.pdf
Availability of 2482-001-X5U0-102MLF
QUANTITY
2482-001-X5U0-102MLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 2482-001-X5U0-102MLF
Internal Part NumberEIS-2482-001-X5U0-102MLF
Series-
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Voltage300V
Current-
DC Resistance (DCR)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / CaseAxial, Eyelet
Height (Max)-
Size / Dimension0.220" Dia x 0.265" L (5.59mm x 6.73mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2482-001-X5U0-102MLF
Related Links2482-001-X, 2482-001-X5U0-102MLF Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
2482-001-X5U0-102MLF Details Description
Related parts for 2482-001-X5U0-102MLF
RES SMD 274K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS .156 TIN datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI FAST 6A datasheet.pdf
BLADE HEX 5/32" 6.89" datasheet.pdf
INSERT STRIPS 2300 PIECE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 6-LLP datasheet.pdf
CONTACT SKT SLD CUP 0.5MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 1.5W SMA datasheet.pdf